Skvělá zábava s platem od vajíček

27.04.2012 19:02

Trochu ten svůj web zanedbávám a teď to bude ještě horší (pokud vydrží tohle krásné počasí, které mě neuvěřitelně nabíjí). Přesto se snad občas dostanu k tomu, abych vložila nějaký ten článek. Tentokrát se s vámi podělím o skvělou aktivitu, ke které mě inspirovala Mili na svém bezvadném webu. Nahlížím k Mili často a nacházím spoustu inspirace jak k "domácím" aktivitám, tak pro svou práci s dětmi ve školce.

Hod na cíl do plata od vajíček jsem s Lucinkou a Danem vyzkoušela včera. Oba jsou nemocní, a tak nadšeně přijímají každou novou a pro ně zábavnou a zajímavou aktivitu. Připravila jsem jim plato od vajec a zelené a růžové papírky. 

Děti je mačkaly do kuliček (trénink jemné motoriky) a potom se s nimi snažily strefit do plata.

Hodně se jim to zalíbilo a rozhodli se, že se musí vždy trefit do prázdného "ďůlku", takže pokud jim kulička skočila do už "obsazeného", vyndali ji a zkoušeli to znovu a znovu, dokud nebyly všechny "ďůlky" zaplněné.

Ke konci, když už zbyly třeba jen dva prázdné "ďůlky", už to bylo fakt těžké, takže se Lucinka rozhodla házet z menší vzdálenosti. I tak mě ale překvapila, jak přesně mířila :-) 

Tady se mi podařilo zmáčknout spoušť přesně ve chvíli obrovského nadšení z umístění předposlední kuličky :-)

Když byly všechny kuličky na svých místech, Lucinka plato vysypala a rozdělovala kuličky do tří skupin po stejném počtu kusů (pro ni, pro Danečka a pro maminku - musela jsem hrát taky), což bylo skvělé jako trénink dělení celkového počtu. Plato má třicet "ďůlků", takže nám to vyšlo akorát :-)

Daniel je soutěživější, takže brzy navrhl, že hrajeme o to, kdo své kuličky nahází do prázdných míst nejrychleji. Lucinka soutěživostí naštěstí příliš netrpí (že by to bylo respektující výchovou? snad... :-) ) Každopádně to byla skvělá zábava, která nám vydržela přes dvě hodiny. Určitě vyzkouším i s dětmi ve školce.